Własne mieszkanie – marzenie każdego młodego człowieka

Każdy młody człowiek, który chce się usamodzielnić, rozpocząć życie na własny rachunek, wyprowadzić się z domu rodzinnego, założyć swoją rodzinę rozważa zakup własnego mieszkania. Miejsca, do którego będzie mógł codziennie wracać po męczącym, ciężkim, stresującym, pełnym obowiązków dniu. Dol miejsca, w którym będzie mógł odpocząć, zrelaksować się odprężyć, odstresować. Wielu młodych ludzi myśli o zakupie własnego mieszkania, które będzie mogło zaadaptować, zaaranżować, wyposażyć, udekorować według własnych potrzeb, gustu oraz stylu. Ważne aby mieszkanie było w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz doskonale się prezentowało. Powinno być to mieszkanie praktyczne, aby wszystko znajdowało się na swoim miejscu. Zapotrzebowania na mieszkania na terenie całej ?Polski, między innymi w Katowicach jest bardzo duże.

Ogromne zapotrzebowanie na nowe mieszkania w Katowicach

Na rynku powstaje coraz więcej nowych osiedli mieszkaniowych, nowych budynków mieszkalnych, które posiadają w swojej bogatej ofercie nowe mieszkania. Są to mieszkania, które:

 • są położone w różnych częściach miasta, mogą znajdować się w ścisłym centrum, w jego pobliżu lub na obrzeżach,
 • mogą być budowane na osiedlach zamkniętych, z monitoringiem, podziemnymi garażami,
 • mogą być budowane na osiedlach otwartych, bez monitoringu, bez parkingów podziemnych, z miejscami parkingowymi przy ulicy,
 • mogą różnić się powierzchnią, metrażem lokalu użytkowego,
 • mogą różnić się ilościom pomieszczeń w danym mieszkaniu,
 • mogą różnić się rozstawem pomieszczeń,
 • mogą posiadać piwnicę lub nie,
 • mogą być wyposażone w windę (tylko w przypadku wysokich bloków powyżej czterech pięter),
 • mogą być wyposażone w odpłatne miejsca parkingowe, (samochody parkowane na ulicy, z własnym miejscem parkingowym,
 • mogą posiadać wózkarnię,
 • mogą posiadać pomieszczenia gospodarcze, suszarnie.

Wszystko uzależnione jest od danego dewelopera, który zajmuje się budową bloków mieszkalnych, osiedli, w których znajdują się nowe mieszkania.

Należy pamiętać, że nowe mieszkania oddawane są pod klucz w stanie surowym. Wymagają własnego wyposażenia, umeblowania, pomalowania ścian, położenia podłóg, zakupu żyrandoli, armatury sanitarnej, pralki, lodówki, kuchenki, zmywarki. W mieszkaniu znajdują się białe ściany, beton na podłogach, okna oraz drzwi. Resztę należy doposażyć samodzielnie. Jest to swego rodzaju wyzwanie, które wymaga kreatywności, pomysłowości, ale także środków finansowych. Nowe mieszkania w Katowicach można kupić bezpośrednio od dewelopera, producenta. Warto wcześniej zapoznać się z kilkoma ofertami aby wybrać tę najkorzystniejszą. Należy pamiętać, że przy tak dużej konkurencji na rynku budowlanym istnieje możliwość dokonania zakupu mieszkania w różnych przedziałach cenowych. Nie zniechęca to młodych ludzi do usamodzielnienia się i życia na własny rachunek. Każdy młody człowiek, który poszukuje mieszkania, z pośród bogatej ilości ofert, różnych deweloperów na pewno znajdzie mieszkanie dostosowane do swoich potrzeb oraz środków finansowych.

O nowych mieszkaniach znajdziesz również na: https://bardowskiego1.pl/blog/artykuly/powstaja-nowe-mieszkania-bezczynszowe-na-katowickim-osiedlu-witosa/