W dzisiejszych czasach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazują się wynajmowanie podnośnika koszowego. Zawsze, kiedy posiadamy własny biznes w branży remontowej lub budowlanej i wykonujemy niewiele zleceń na wysokości, to będziemy potrzebować podnośnika koszowego tylko od czasu do czasu. Natomiast w przypadku gdy prowadzimy biznes od wielu lat i mamy stałych klientów, którzy co miesiąc zlecają przeprowadzenie różnych zadań na wysokości, to lepszy niż wynajem podnośników będzie zakup urządzenia na własność. Wszystko zależy od tego, jak często będziemy wykorzystywać maszynę.

Ile kosztuje nowy podnośnik koszowy?

Przede wszystkim na cenę podnośnika koszowego wpływa jego stan techniczny, ale także to czy maszyna jest nowa, czy używana. Zawsze, kiedy decydujemy się na wynajem podnośników koszowych to mamy pewność, że otrzymujemy nowoczesne maszyny, które mają na bieżąco wykonany przegląd techniczny, a także wszystkie usterki są od razu niwelowane. Żeby zainwestować w nowy podnośnik koszowy potrzebujemy zainwestować około 200 000 zł. Za mniejsze i mobilne podnośniki koszowe zapłacimy w granicach do 100 000 zł. Jest to więc dość duża inwestycja i dlatego, jeżeli nie będziemy korzystać takiego sprzętu codziennie, to nie ma sensu na początek inwestować tak dużych pieniędzy. Wtedy warto poszukać dobrej firmy w okolicy, która oferuje wynajem podnośników wraz z bezpłatnym transportem.

Który podnośnik wybrać na budowę?

Jeżeli pierwszy raz decydujemy się na wynajem podnośników, to najlepiej jest poradzić się sprzedawcy, który od wielu lat zajmuje się sprzedażą podnośników koszowych, a także ich wynajmem. Koszty wynajmu podnośników koszowych również są zróżnicowane i cena uzależniona jest głównie od sprzętu, który chcemy wynająć. Czasami w pobliżu działalności firmy wynajmującej podnośniki koszowe możemy otrzymać transport gratis, ale w przypadku transportu na dłuższą odległość mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty. Najpopularniejszy jest wynajem podnośników koszowych na godziny lub na doby. Stawka za godzinę najczęściej wynosi od 70 zł w górę, więc nie są to zbyt duże koszta, gdy chcemy wypożyczyć maszynę na kilka godzin, aby zamontować baner reklamowy naszej firmy.

Zawsze, kiedy decydujemy się na wybór odpowiedniego sprzętu, który będziemy obsługiwać na stałe, to musimy wybrać taką maszynę, która będzie spełniać dobrze swoje funkcje. Z drugiej strony warto zwrócić uwagę na to, aby wybrać maszynę, która będzie gwarantować bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy. Będziemy wtedy mogli liczyć na efektywne wykorzystywanie maszyny.