Niektóre auta z racji posiadanej renomy marki są autami chętnie kupowanymi przez kierowców. W przypadku volvo v40 jest to pierwszy w historii tej marki pięciodrzwiowy hatchback. Volvo v40 może opchwalić się takimi cechami jak dynamizm, idealne proporcje czy lekkość. Volvo v40 w standardowej wersji posiada:

  • nowoczesną poduszkę powietrzną chroniącą pieszego(oferowana seryjnie),
  • elektronicznie sterowaną dwustrefową klimatyzację ECC,
  • 5-calowy ciekłokrystaliczny wyświetlacz czy
  • układ Start/Stop.

Model volvo v40 jest produkowany od 2012 roku, natomiast w 2017 roku doczekało się zmian jak np. przód nadwozia(reflektory na kształt z modeli XC90/S90). Opinie użytkowników potwierdzają zachwyt nad wyposażeniem wnętrza(w szczególności materiał przypominający wysokogatunkową skórę). Odgłos zamykania drzwi jjest bardzo cichy, ale brak jest schowków, które pozwoliłyby na swobodne przechowanie np. telefonu. Zachwyt wzbudzają także fotele samochodowe oraz system oświetlenia Full Led ze skrętnymi reflektorami. Warto zauważyć, że kabina pasażerska jest bardzo dobrze wyciszona nawet przy dużych prędkościach. Pamiętać także należy o tym, że volvo v40 zastąpiło takie modele Volvo jak C30, V50 i S40.

Ważne jest także, że w przypadku tego modelu przedni zderzak  jest wyposażony w czujniki, które reagują od razu w momencie kontaktu nóg z przodem auta. W tym momencie to system włącza poduszkę w podszybiu, która podnosi pokrywę silnika o kilka centymetrów. Efektem jest dodatkowa amortyzacja dla pieszego i oddalenie szyby i wycieraczek od głowy pieszego. System ten reaguje dopier, gdy auto jest rozpędzone w zakresie 20-50 km/h. Poniżej tej prędkości istnieje inne zabezpieczenie(tzw. Pedestrian Detection), które nie dopuści do kontaktu auta z pieszym. Volvo v40 wyposażone zostało także w kamerę cofania, czujniki umożliwiające wyjazd tyłem z prostopadłego miejsca czy asystenta parkowania. Dodatkowo bezpieczeństwo zapewniają ostrzeżenie o możliwości najechania na pojazd z przodu czy odczytywanie znaków drogowych.

Model ten może pochwalić się również takimi gadżetami jak:

  • podświetlana gałka drążka skrzyni biegów,
  • możliwość zmiany wyglądu zegarów z trybu eco w sportowy,
  • system kontroli pojazdu kierowany aplikacją umieszczoną w smartfonie kierowcy(można zdalnie włączyć ogrzewanie postojowe).

Samochód ten urzeka bezpieczeństwem, wygodą i połączeniem tradycji z nowoczesnością, a także dobrej jakości materiałami wykończeniowymi.